Zabiegi


Pacjent przychodzący do gabinetu oczekuje pomocy, powierzając tym samym siebie w ręce terapeuty, któremu ufa i wierzy, że ten użyje całej swojej wiedzy aby pomóc.

Z uwagi na różnorodność chorób i niedomagań podejście do problemów związanych ze zdrowiem powinien cechować indywidualizm, świadomość swoich możliwości, pokora i szacunek.

W pracy z pacjentem dobieram metody w taki sposób aby praca była efektywna z uwzględnieniem predyspozycji fizycznych i psychicznych osoby oczekującej pomocy, zapewniając indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta.

Zapraszam, Jakub Pachliński

massage therapy 1612308_640

Masaż


Masażem określa się ściśle określone oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu, przy biernym zachowaniu masowanego. Jest traktowany jako wyłącznie fizyczne, mechaniczne oddziaływanie na człowieka. Stosując masaż pracujemy z ciałem pacjenta, który oczekuje od nas efektywnego działania w wymiarze leczniczym bądź relaksacyjnym. Może być wykorzystany fragmentarycznie lub całościowo. Ma zastosowanie w lecznictwie po zabiegach chirurgicznych, urazach, w rehabilitacji, wpływa na ustrój człowieka relaksacyjnie w stanach napięcia umysłowego. Podczas zabiegu wpływamy na układ stawowo – więzadłowy, kostny, mięśniowy, nerwowy, krążenia, limfatyczny, skórę, narządy wewnętrzne.

Biomasaż


Biomasaż jest formą terapii, w której wykorzystuje się techniki masażu klasycznego i energetycznego. Terapeuta wykonujący biomasaż łączy ze sobą różne techniki. Biomasaż wspomaga leczenie lub jest wiodącą metodą w procesie powrotu do zdrowia, w której dąży się do wyrównania statusu energetycznego człowieka. Charakteryzuje się podejściem holistycznym. Oznacza to, że nie oddziela się sfery fizycznej od duchowej i psychicznej. Prowadzi diagnozę i terapię całego ciała. Zasadą jest, że reguły medycyny są tożsame z regułami przyrody. Nie da się zastosować rozwiązań standardowych i schematycznych. Ten sam pacjent w różnych fazach rozwoju choroby będzie wymagał innego podejścia. Indywidualne traktowanie osoby oraz problemu z jakim przychodzi do terapeuty nakazuje równie indywidualny dobór technik i metod wykonania masażu.

massage 3795693_640
connective tissue 2441725_640

Terapia manualna


Terapia manualna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu, problemach stawowych, mięśniowych, zaburzeniach trzewnych, dyskopatiach, problemach neurologicznych, przeciążeniowych oraz jako działania profilaktyczne.

W praktyce, w zależności od potrzeby stosuje się techniki osteopatyczne, chiropraktyczne oraz masaż.

Zabieg poprzedza wywiad i badanie. Sam zabieg łączy ze sobą masaż oraz techniki mające na celu poprawę ruchomości stawów, kondycję mięśni i przewodzenie nerwowe. Zabiegi są bezbolesne, bezpieczne nieobciążające dla organizmu.

Bioenergoterapia


Bioenergoterapia jest sztuką uzdrawiania zaliczaną do medycyny niekonwencjonalnej.
To terapia wykorzystująca możliwość wpływania na bioenergie, czyli energie krążące w organizmie człowieka i jego najbliższym otoczeniu.  Praca z bioenergiami odbywa się w ramach  systemów energetycznych: meridianowym, czakralnym, na aurze człowieka.
Istotą bioenergoterapii jest koncentracja myśli podczas wykonywanych czynności.
Wyczuwalne w  aurze zmiany mogą świadczyć o chorobach zarówno  somatycznych jak  i psychicznych.  Do bioenergoterapeuty należy  zlokalizowanie  zaburzeń i blokad energetycznych oraz dokonanie korekty,  mającej  na celu ich usunięcie. Usunięcie blokad daje możliwość powrotu organizmu do równowagi energetycznej. Dzięki tej równowadze organizm powraca do zdrowia. Teoria bioenergoterapii zakłada, że od stanu bioenergii bezpośrednio zależy stan zdrowia.
Bioenergoterapia często skutecznie wspomaga i uzupełnia leczenie konwencjonalne.

hal gatewood 405338 unsplash
eneko urunuela 646064 unsplash

Gimnastyka lecznicza


Gimnastyka lecznicza to system ćwiczeń ruchowych służących usprawnianiu narządu ruchu po kontuzjach, zabiegach, przeciążeniach oraz jako działania prewencyjne i profilaktyczne mające na celu utrzymanie w dobrej kondycji zdrowie fizyczne oraz wspomóc powrót do zdrowia.

Ćwiczenia prowadzone są w sposób nie obciążający nadmiernie organizmu, poprawiający kondycje i ruchomość stawową oraz mięśniową. Pacjent po zabiegach manualnych dostaje instruktarz kilku ćwiczeń służących wspomaganiu prowadzonej terapii.

Świecowanie uszu


Świecowanie uszu jest zabiegiem pozwalającym oczyścić ucho od zalegającej woskowiny, wpływa na złagodzenie kataru, oczyszczanie zatok. Wspomaga leczenie schorzeń uszu, gardła, zapalenia zatok, szumy w uszach, niedosłuch.
Zabieg polega na umieszczeniu świecy w przewodzie słuchowym na głębokość około 1 cm. Jednak przed umieszczeniem świecy, małżowinę uszną należy dobrze rozmasować a głowę nakryć bawełnianą ściereczką. Wydobywające się zanieczyszczenia osadzają się na blaszce wewnątrz świecy. Zabieg wykonuje się obustronnie.

wellness 589772_640
acupuncture 3275458_640 1

Akupunktura


Akupunktura jest metodą leczenia polegającą na wbijaniu specjalnych igieł w odpowiednie punkty. Jej zadaniem jest doprowadzenie do równoważenia krążącej w organizmie energii życiowej. Pomaga w zaburzeniach emocjonalnych, bólach różnego pochodzenia, chorobach narządów wewnętrznych, ginekologicznych, neurologicznych, osłabieniach, rehabilitacji itp. Alternatywną metodą dla akupunktury jest akupresura, polegająca na uciskaniu punktów oraz moksoterapia, polegająca na przygrzewaniu punktów specjalnym cygarem zawierającym odpowiednią mieszankę ziołową.

Szukasz pomocy?
Umów się na zabieg

telefonicznie +48 695 70 50 44

po 19:00, lub wyślij SMS

×