Kursy indywidualne z zakresu: chiropraktyki, osteopatii i masażu Program kursu ustalany jest indywidualnie. Obejmuje techniki diagnostyczne i terapeutyczne.
Zagadnienia kursu
- Ogólna teoria masażu
- Zagadnienia z anatomii
- Techniki diagnostyczne
- Techniki terapeutyczne
- Wskazówki w pracy z pacjentem
- BHP i ergonomia pracy masażysty
- Wskazania i przeciwwskazania do terapii manualnych
- Zapoznanie się z przyczynami patologii
Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymują Certyfikat stanowiący dokument potwierdzający ukończenie kursu:
Po skierowaniu na szkolenie przez Urząd Pracy, kursant otrzymuje zaświadczenie wg wzoru Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Aktualne terminy kursów
Terminy zjazdów | MIASTO | KURS | ZGŁOSZENIA |
---|---|---|---|
Wolne terminy: Szkolenia indywidualne |
adres szkolenia: Hotel Korona Palace 95-043 Leźnica Wielka koło Łęczycy |
Szkolenia indywidualne z zakresu chiropraktyki, osteopatii i masażu |
Program kursu
Program kursu uzgadniany jest indywidualnie
Miejsce prowadzenia kursów:
Miejsce: Tum k/Łęczycy, Adres: Tum 6, 99-100 Łęczyca
Prowadzący: mgr Jakub Pachliński
Zapisy na kurs i płatności
Zapisy na kurs odbywają się poprzez formularz zapisu (ikona REZERWUJ) w tabeli Aktualne terminy kursów.
Po wysłaniu rezerwacji skontaktujemy się z Państwem.
Koszt szkolenia zależy od zakresu programu ustalonego z kursantem.
W arkuszu rezerwacji podaj imię i nazwisko, dokładny adres, numer telefonu.
Opłaty za kurs proszę dokonywać w dniu zjazdu osobiście lub na konto:
Centrum Szkoleń i Terapii Feniks Jakub Pachliński
Mickiewicza 2, 99-100 Łęczyca,
ING Bank Śląski nr konta: 60 1050 1461 1000 0092 7299 1945
Dlaczego warto wybrać to szkolenie?
Masz jakiekolwiek pytania?
A może zastanawiasz się, czy warto wziąć udział własnie w moim kursie? Pozwól, że wszystko wyjaśnię – napisz lub zadzwoń do mnie:
Info
Adres
ul. Mickiewicza 2
99-100 Łęczyca
O masażu
Osteopatyczny Masaż Dynamiczny jest systemem wpływającym na pracę kręgosłupa, stawów obwodowych, układu mięśniowo-powieziowego i limfatycznego.
Osteopatyczny Masaż Dynamiczny jest systemem wpływającym na pracę kręgosłupa, stawów obwodowych, układu mięśniowo-powieziowego i limfatycznego.
Masaż ugniatająco uciskowy uelastycznia mięśnie, poprawia ich trofikę, znosi nadmierne napięcie mięśniowe i umysłowe, relaksuje i odpręża. Masaż ma charakter miękkiego, rytmicznego oddziaływania na tkanki miękkie i stawy.
Mobilizacje poprawiają sprawność i ruchomość stawów, wpływają na stabilność i jakość ruchu, równoważą napięcie torebkowe, poprawiają trofikę mazi stawowej i odżywienie stawów.
Sposób i kierunek wykonywanych technik wpływa na usprawnienie układu limfatycznego przez pobudzenie tzw. pompy limfatycznej.
Mobilizacje na szwach czaszki i kości krzyżowej intensyfikują działania stymulujące pracę układu nerwowego.
Może być wykonywany bez ubrania lub w wygodnym lekkim ubraniu, na stole do masażu, co zapewnia komfortową pracę z pacjentem.
Biorąc pod uwagę powyższe Osteopatyczny Masaż Dynamiczny jest masażem leczniczym. Jednak ze względów formalnych określenie masaż terapeutyczny jest trafniejszą formą niż masaż leczniczy. Masaż leczniczy jest formalnie zarezerwowany dla podmiotów leczniczych i medycznych. Wiążą się z tym wymogi dotyczące uprawnień zawodowych obejmujących fizjoterapeutów i masażystów w placówkach służby zdrowia.
Terapia poprzez masaż jest jedną z najbardziej akceptowalnych i powszechnych form terapii. Osteopatyczny Masaż Dynamiczny w swojej formie w swojej formie przypomina masaż tajski. Zwłaszcza masaż tajski dynamiczny, który w ostatnim czasie zdobywa dużą popularność. Przyjmowane pozycje pacjenta na plecach, boku i brzuchu, ułożenie rąk i nóg są niemal identyczne. Techniki mobilizacji stawowych wykonywanych w rytmie i w ruchu obwodzenia zaczerpnięte z osteopatii są podobne do mobilizacji w masażu tajskim. Sam masaż ugniatająco uciskowy przypomina masaż meridianowy i kciukowanie znane z masażu tajskiego, chińskiego czy japońskiego siatsu. Poza podobieństwem do wymienionych masaży Osteopatyczny Masaż Dynamiczny odróżnia filozofia i metodyka. ( czyt. w podstronie Blog).
Osteopatyczny Masaż Dynamiczny jest rodzajem terapii manualnej połączonej z masażem. Prosta forma masażu skupia się na technikach ugniatających grupy mięśniowe wzdłuż i w poprzek włókien mięśniowych. Oddziela grupy mięśniowe od siebie, kości i kręgosłupa. Poprawia tym samym ich elastyczność, trofikę płynów ustrojowych, odpręża. Taki sam wywiera wpływ na stawy, które często pomijane są przez klasycznych masażystów.
Prostota masażu sprzyja nauce tej formy terapii. Osoby początkujące łatwo sobie radzą w opanowaniu technik. Spełnia on oczekiwania pod względem skuteczności, atrakcyjności i łatwości. Prostota, skuteczność i uniwersalność są silnymi atrybutami Osteopatycznego Masażu Dynamicznego. Stanowi doskonałą bazę i podstawę do wprowadzania innych terapii jak chiropraktyka, akupresura, akupunktura, refleksoterapia, masaż energetyczny, biomasaż, rehabilitacja ruchowa, itd. Doskonale przygotowuje ciało do bardziej szczegółowych i konkretnych technik masażu wykonywanych bez ubrania.
Prócz efektu terapeutycznego Osteopatyczny Masaż Dynamiczny może przyjąć formę masażu relaksacyjnego praktykowanego z powodzeniem w gabinetach medycyny holistycznej, salonach masażu, Spa, odnowie biologicznej.
Jako klasyczny masaż leczniczy w ujęciu akademickim zaczął się rozwijać w XVI w. przyczynił się do tego francuzki chirurg i lekarz Ambroży Pare (1517-1590). Zaobserwował, że głaskanie obolałych miejsc przynosi ulgę, a nacieranie wywiera wpływ na mięśnie. Lekarz ten zapisał swą obserwację i zaczął stosować masaż jako oficjalną, lekarską metodę leczenia.
W wieku XIX dzięki lekarzom szwedzkim nastąpił szybki i właściwy rozwój masażu leczniczego w postaci jaką znamy do dziś. Opracowali metodę terapeutyczną zwaną „szwedzką gimnastyką”, metoda ta zawierała także masaż. Największe zasługi położył Henrik Ling (1776-1839), szwedzki lekarz, założyciel Centralnego Instytutu Gimnastycznego w Sztokholmie. Szkołę masażu klasycznego stworzył lekarz holenderski Johan Mezger z Amsterdamu (1839-1909), uważany za twórcę „masażu naukowego”. Opracował i opisał system metod masażu oraz wskazań i przeciwwskazań opartych na doświadczeniach i badaniach własnych oraz literaturę. Od tego czasu datuje się stosowanie masażu w klinikach na oddziałach chirurgicznych, laryngologicznych i okulistycznych. Szczególnie dobre wyniki
uzyskiwano w leczeniu masażem chorób stawów. Duże zasługi w upowszechnianiu masażu ma Polak prof.Izydor Zabłudowski (1851-1906), który cieszył się sławą u schyłku XIX i na początku XX w. Przyjeżdżali do niego lekarze z różnych krajów celem zapoznania się z jego metodą, która do dziś jest stosowana np. w byłej Czechosłowacji. W uznaniu zasług powierzono mu kierownictwo Uniwersyteckiego Zakładu Masażu Leczniczego w Berlinie, gdzie po raz pierwszy masaż został zrównany z innymi dyscyplinami wiedzy lekarskiej na poziomie uniwersyteckim. Zabłudowski pozostawił po sobie duży dorobek naukowy, między innymi liczne prace z zakresu masażu ogłoszone w trzech językach: polskim, niemieckim i rosyjskim. Rozwój nauk medycznych przyczynił się do opracowania nowych metod masażu przydatnego w leczeniu chorób internistycznych zwanego masażem segmentarnym.
W Polsce duży wkład w rozwój masażu włożyli prof. Jan Zaorski z Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel szkoły masażu leczniczego, autor podręcznika ’’Mieszenie lecznicze’’(1927) oraz prof. Józef Jankowiak dyrektor Instytutu Balneoklimatologii, Bioklimatologii i Medycyny Fizykalnej w Poznaniu, autor podręcznika ’’Masaż leczniczy’’(1974).
Masaż leczniczy jest formą oddziaływania na ustrój , wykorzystując bodźce mechaniczne , głównie w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania odczynów fizjologicznych. Bazuje na technikach masażu klasycznego, dobranych w taki sposób aby odniósł skutki lecznicze.
Masaż klasyczny to zespół technik (chwytów, rękoczynów) stosowanych w odpowiedniej kolejności , które wywierają wpływ na tkanki ustroju człowieka, powodując wystąpienie odczynów w tkankach i narządach.
Celem klasycznego masażu leczniczego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę , tkankę łączną , tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze , a także na układy krwionośny i chłonny oraz na narządy wewnętrzne. Polega na odpowiednim ułożeniu chorego i stosowaniu klasycznych technik jakimi są: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie, i wibracja. Może mieć formę masażu częściowego lub ogólnego. Maże mieć postać automasażu lub być wykonywany przez masażystę. Jego charakterystyczna cechą jest to, że wykonywany jest wyłącznie metodą ręczną.
Masaże specjalistyczne stanowią zbiór stosowanych sposobów zmodyfikowanych odpowiednio do istniejących chorób. Większość z nich ma zastosowanie w leczeniu chorób internistycznych. Są to masaże: segmentarny, łącznotkankowy, okostnowy, izometryczny, punktowy oraz drenaż limfatyczny.
Większość odmian wykonuje się ręcznie. Pozwala to na palpacyjną ocenę masowanych tkanek oraz zmian tkankowych jak zgrubienia łącznotkankowe, tkliwość bólowa, zmiany napięcia mięśniowego. Ponadto wykonanie ręczne pozwala na leprze topograficzne opracowanie tkanek. Stosowanie aparatów i urządzeń, które przekazują tkankom drgania mechaniczne lub zmienne ciśnienie jest metodą uzupełniającą. W zabiegach samodzielnych można stosować aparat Akwawibron, masaż synkardialny lub wibratory, które mogą zastępować technikę wibracji.
„nauka o kręgarstwie powstała jako protest przeciwko zbędnemu wprowadzaniu lekarstw i jako dobitne podkreślenie odpornościowych sił samego ustroju”.
Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Najstarsze wzmianki pochodzą z Egiptu Indii, Chin i Tybetu gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Był częścią kultu religijnego i jednocześnie miał znaczenie lecznicze. W Chińskich przekazach odnotowano wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu już 3000 lat p.n.e. 300 lat p.n.e. napisano dzieło ,,Traktat o Wewnętrznym” sporządzony przez Żółtego Cesarza, w którym to usystematyzowano ogromne doświadczenie, oraz wyjaśniona została cała koncepcja filozoficzna uzdrowicielskich praktyk wschodu pielęgnowanych przez dziesiątki stuleci. Źródła z przed 2500 lat znajdziemy w literaturze indyjskiej dotyczącej medycyny Ajurwedy, czyli takiej, w której traktuje się osobę jako całość i bierze pod uwage wzajemne powiązania ciała umysłu i ducha. Hindusi w swej księdze mądrości ,, Weda’’ pochodzącej z ok.1800 roku p.n.e. podają dokładne wskazówki wykonywania masażu. Stosowanie masażu na terenach Egiptu dowodzą papirusy pochodzące sprzed ok. 5000 lat.
Od czasów starożytnej Grecji i Rzymu przyjmuje się właściwy rozwój masażu w Europie. Praktykowany był już ponad 500lat p.n.e. Hipokrates-ojciec nowoczesnej medycyny zauważył, że dzięki masażowi można poprawić ruchomość stawów i napięcia mięśniowe. W Grecji i Rzymie masaż miał dość szerokie zastosowanie. Dzięki ich przywiązaniu do estetyki ciała, zainteresowaniu anatomią człowieka, medycyną, nauką i potrzebami wynikającymi z przyczyn społecznych: kult pięknego, wysportowanego ciała, rozwój dyscyplin sportowych, stworzenie sprawnego wojownika, kultury te rozwinęły praktykę masażu w dość szeroką dziedzinę wiedzy. W starożytności sztuka masażu stanowiła poważny dział w praktyce medycznej.
Dobierając formę masażu należy uwzględnić jego specyfikę, rodzaj choroby, reaktywność pacjenta, konieczność wykonywania masażu na określonym obszarze. Słusznym wydaje się podział wynikający ze wskazań do masażu i konieczności zastosowania różnych sposobów wykonania. W lecznictwie rzadko stosuje się masaż całego ciała. Najpopularniejsze rodzaje masażu leczniczego to: masaż segmentalny, powięziowy, limfatyczny, tkanek głębokich, punktów spustowych.
W ramach szkolenia słuchacz zdobywa lub pogłębia wiedzę z anatomii, fizjologii, biomechaniki, specyficznych technik Osteopatycznego Masażu Dynamicznego, technik terapii manualnej, medycyny energetycznej. Poznaje zasady leczenia dysfunkcji stawów, układu nerwowego.
Uczy się używać we właściwy i bezpieczny sposób technik, które nie wywołują skutków ubocznych.
Leczymy człowieka, nie chorobę. Skutecznie i w zgodzie z Naturą
Najczęściej zadawane pytania
Skontaktuj się
Masz jakiekolwiek pytania odnośnie prowadzonych przeze mnie kursów? Zastanawiasz się, czy powinieneś zaufać właśnie mnie? A może chciałbyś skorzystać z naszej oferty zabiegów?
Zapraszam Cię do kontaktu ze mną.
KONTAKT
SIEDZIBA
ul. Mickiewicza 2
99-100 Łęczyca
woj. Łódzkie
Proszę o kontakt telefoniczny po godzinie 16:30, jeżeli nie odbieram bardzo proszę zostawić sms – na pewno oddzwonię.