Kurs Terapia Manualna - Chiropraktyka Diagnostyka manualna, manipulacje i mobilizacje więzadłowo - stawowe. Kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy, miednica, kończyny górne i dolne.

Proponuję Ci kurs, który otworzy przed Tobą nowe możliwości.
Jeżeli pracujesz zawodowo jako terapeuta, masażysta, z pewnością wzbogaci Twój warsztat i pokaże nowe możliwości w pracy z pacjentem.
Jeżeli szukasz nowej ścieżki na drodze rozwoju osobistego, ten kurs jest właśnie dla ciebie​

Program kursu obejmuje naukę technik z obszaru chiropraktyki. To system terapeutyczny łączący tradycyjną wiedzę leczenia ze współczesną, popartą badaniami z obszaru rehabilitacji i medycyny akademickiej.

Słuchacz kursu nabędzie umiejętności diagnozowania narządu ruchu, przeprowadzania wywiadu z pacjentem, przeprowadzania testów klinicznych, podejmowania właściwych działań terapeutycznych, polegających na korygowaniu ułożenia kręgów, klatki piersiowej, obręczy biodrowej i stawów kończyn górnych i dolnych. 

Zdobyte uprawnienia pozwalają pracować w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, gabinetach SPA lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formie indywidualnej. Program, koszt oraz termin do uzgodnienia. 

Zagadnienia kursu chiropraktyk

 • Ogólnie teoria terapii manualnej
 • Zagadnienia z anatomii i biomechaniki
 • Techniki diagnostyczne
 • Technik terapeutyczne – mobilizacje i manipulacje
 • Naukę analizy ruchu 
 • Wskazówki w pracy z pacjentem
 • BHP, ergonomia pracy terapeuty
 • Wskazania i przeciwwskazania do terapii manualnej
 • Zapoznanie z przyczynami patologii
 • Jak leczyć patologie o różnym podłożu

Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymują zaświadczenie MEN:

„Terapia manualna – Chiropraktyka”. 

Program kursu: Terapia manualna – Chiropraktyka

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formie indywidualnej. Program, koszt oraz termin do uzgodnienia. 

Zjazd I

 • Odcinek C – mobilizacje, manipulacje
 • Odcinek Th – mobilizacje, manipulacje
 • Odcinek L – mobilizacje, manipulacje
 • obręcz biodrowa – mobilizacje, manipulacje

Zjazd II

 • Klatka piersiowa – mobilizacje, manipulacje
 • Obręcz barkowa i kończyna górna – mobilizacje, manipulacje
 • Obręcz biodrowa i kończyna dolna – mobilizacje i manipulacje

Kursy odbywają się cyklicznie.  

 

Szczegóły kursu

Wolne terminy:

I moduł –  29,30 czerwiec 2024

II moduł –  03,04 sierpień 2024

Kurs obejmuje

 •  36 godzin zajęć praktyczno – teoretycznych

​Czas trwania kursu

 • 2 zjazdy sobotnio – niedzielne w godzinach 9:00 – 18:00
 • Około godziny 13:00 planowana przerwa obiadowa

Dlaczego warto wybrać to szkolenie?

Spójrz w przyszłość

Inwestujesz w konkretny zawód

W zasięgu każdego

Szkolenie jest atrakcyjne cenowo

Nie trwonimy czasu

Dajemy konkretną wiedzę

Wiemy, że jesteś wyjątkowy

Zauważamy i szanujemy Twój indywidualizm w pracy z pacjentem

Nastawienie na cel

Nasze zajęcia są w najwyższym stopniu praktyczne

Opowiedz nam jak pracujesz?

Zawsze staramy się dostosować szczegóły do tego jak wygląda Twoja praca

Masz jakiekolwiek pytania?

A może zastanawiasz się, czy warto wziąć udział własnie w moim kursie? Pozwól, że wszystko wyjaśnię – napisz lub zadzwoń do mnie:

Info

695 70 50 44
feniks@feniks-szkolenia.com

Adres

ul. Mickiewicza 2
99-100 Łęczyca

O Chiropraktyce

Chiropraktyka obejmuje szereg technik diagnostycznych i leczniczych, mających na celu przywrócenie funkcji ruchu we właściwych zakresach i swobodzie.

Terapia manualna jest metodą leczenia znaną na całym świecie pod postacią rękoczynów mających na celu spowodowanie właściwego ułożenia stawów kręgosłupa i stawów obwodowych. W Stanach Zjednoczonych i Europie rozwija się w dwóch zasadniczych kierunkach, jako osteopatia i chiropraktyka. W praktyce leczniczej terapeuta korzysta z obydwu. Jednak z uwagi na przekonania, podejście do sposobu prowadzenia terapii, swoje cechy osobnicze terapeuci utożsamiają się często bardziej osteo- lub chiro- praktyką. W medycynie wschodniej, co warto podkreślić, nie tworzy się podziałów na chiropraktykę i osteopatię. Nie traktuje się terapii manualnej jako osobnej dyscypliny. Manipulacje na stawach są włączone w całościowy system leczenia, stosowany równolegle z ziołami, akupunktura, czy gimnastyką. Nie ma podziału na masaż i kręgarstwo. Techniki mobilizacji stawów są włączone w systemy masażu i są ich integralną częścią. Świat zachodni ponad miarę stosuje podziały, wyodrębnia, klasyfikuje i systematyzuje różne sposoby terapii, tworząc szkoły i style osteopatii i chiropraktyki.

Nazwa chiropraktyka, pchodzi od słów chiro (grec) oznacza ręka oraz praktic (grec) oznacza czynić. Jako dziedzina medycyny niekonwencjonalnej kojarzona była z kręgarstwem, poniekąd słusznie. Podstawy chiropraktyki opierały się na przeświadczeniu, że od ustawienia kręgów, stanu kręgosłupa zależy zdrowie organizmu. W zaburzeniach tego obszaru dopatrywano się chorób narządów wewnętrznych, bólu  głowy, neuropatii itp. Chiropraktyka jak osteopatia również posiada systemy diagnozy i leczenia. Są one podobne do osteopatycznych. Techniki wykonywania rękoczynów są podobne. W toku rozwoju również chiropraktyka zajęła się leczeniem stawów obwodowych.

Miejsce prowadzenia kursów:

Miejsce: Hotel  Korona Palace   Leźnica Wielka-Osiedle 18,    95-043 Leźnica Wielka

Prowadzący: mgr Jakub Pachliński
Cena: 2 000 zł,     lub w   2  ratach po 1 000 zł za każdy moduł. 

Zapisy na kurs i płatności

Zapisy na kurs odbywają się poprzez formularz zapisu. 

Po wysłaniu zgłoszenia proszę o wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł, jako potwierdzenie udziału w kursie.

Zaliczka zostanie odliczona przy opłacie za kurs. 

O kolejności przyjęcia decyduje zgłoszenie rezerwacji (patrz tabela z terminami szkoleń – ikonka Rezerwuj) oraz wpłata zaliczki.  

W arkuszu rezerwacji podaj imię i nazwisko, dokładny adres, numer telefonu.

Opłaty za kurs proszę dokonywać w dniu zjazdu osobiście lub na konto:

Centrum Szkoleń i Terapii Feniks Jakub Pachliński

Mickiewicza 2,   99-100 Łęczyca,

ING Bank Śląski nr konta: 60 1050 1461 1000 0092 7299 1945

Podaj swoje imię i nazwisko z dopiskiem – Kurs Terapia Manualna – Chiropraktyka. 

Nocleg

Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w Hotelu Korona Palace.

Przy rezerwacji noclegu,  powołując się na szkolenie kursanci mogą liczyć na rabat, do uzgodnienia z personelem hotelu.  

Jaki jest charakter kursów?

Kursy mają charakter głównie praktyczny.
Pomoce dydaktyczne w formie skryptu pozwalają utrwalić omówiony materiał. 

Kursanci mogą utrwalić ćwiczenia w formie nagrywanych filmów. 

Jak się przygotować do kursu?

Proszę zabrać ze sobą duży ręcznik, wygodny strój, np. koszulka, bluza sportowa, spodnie dresowe, krótkie spodenki, getry lub leginsy, skarpety, obuwie na zmianę. Proszę zadbać o higienę i estetykę rąk.

Kto może uczestniczyć w kursie?

Osoba pełnoletnia, sprawna fizycznie, manualnie.

Nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe. 

Uczestnik kursu powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu anatomii (kości, stawy, mięśnie). W trakcie kursu uczestnik dostaje jasne instrukcje jaki zakres wiedzy powinien opanować oraz wskazówki. 

Aktualne terminy kursów

Terminy zjazdów MIASTO KURS ZGŁOSZENIA

Wolne terminy:

I moduł –  29,30 czerwiec 2024

II moduł –  03,04 sierpień 2024

adres szkolenia:

Hotel  Korona Palace 

95-043 Leźnica Wielka

 koło Łęczycy

Terapia manualna – Chiropraktyka

          W Polsce chiropraktyk jest zawodem ujętym w Klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. Klasyfikacja wydana jest rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania z dnia 1 sierpnia 2014 roku.

Zawód posiada kod 323004. Według zadań określonych przez ustawodawcę chiropraktyk udziela świadczeń prozdrowotnych w zakresie analizy, neuroaktywacji, mobilizacji, manipulacji i usprawniania aparaty ruchu oraz jego profilaktyki stosując dłonie. Koryguje ułożenie kręgów i stawów międzykręgowych.

W dobie dzisiejszych czasów osteopatia i  chiropraktyka zdobywa dużą popularność. Masażyści, fizjoterapeuci, naturoterapeuci, lekarze, maja dostęp do różnego rodzaju szkoleń z zakresu osteopatii. Świadomość o procesach życiowych i ich zależnościach z otaczającym środowiskiem jest na coraz wyższym poziomie i zatacza szersze kręgi.

Leczymy człowieka, nie chorobę. Zachodni model leczenia kłuci się z tym, który prezentuje osteopatia, bliższa modelowi wschodniemu i holistycznemu. Dąży do usunięcia przyczyny choroby, która już jest albo zaczyna się rozwijać i znalezienia drogi do poprawy zdrowia oraz jakości życia. Jeżeli ciało jest zdrowe, to jego wszystkie struktury spełniają swoją rolę. Znając budowę struktury, np.: mięśnia, stawu, czy całej okolicy, możemy stwierdzić jaką pełni funkcję ruchową, wykryć zaburzenia i jego następstwa.

„nauka o kręgarstwie powstała jako protest przeciwko zbędnemu wprowadzaniu lekarstw i jako dobitne podkreślenie odpornościowych sił samego ustroju”.

  

          W tym samym czasie gdy Still zakładał swoją szkołę osteopatii, D.D. Palmer założył szkołę chiropraktyczną. W odróżnieniu do osteopatii chiropraktyka skupiała się na samym kręgosłupie. Równolegle do powstających szkół osteopatycznych, powstają w Europie i na Stanach Zjednoczonych szkoły chiropraktyczne i towarzystwa, np. Towarzystwo Naukowe Artrologii i Chiropraktyki w Niemczech, Anglo – European College of Chiropractic. Chiropraktyka zaczeła się również wkradac w siatkę dydaktyczną uczelni wyższych wydziałów lekarskich. W Polsce działają dwie organizacje: Polskie Towarzystwo Lekarskie Medycyny Manualnej i Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej. 

Mówiąc o historii należy nawiązać do czasów bardzo odległych. Pierwsze znane i potwierdzone wzmianki o leczeniu manualnym pochodzą z Azji i Egiptu, ok. 5000 lat temu. Liczne wzmianki o medycynie manualnej pochodzą z dzieł Hipokratesa, żyjącego na przełomie IV-V w. p.n.e. w 1000 roku Avicen z Bagdady opublikował pracę naukową „Quanun”, w którym opisane są liczne manipulacje. Świadczy to o tym, że obecnie znana nam medycyna manualna ma korzenie sięgające daleko wstecz do czasów bardzo odległych. Fakt, że przetrwała i ewaluowała, obecnie jako doskonalsza dyscyplina medyczna, świadczy o jej skuteczności i uniwersalności, przynosząca wspaniałe rezultaty lecznicze.

          U nas nurt lekarski sięga początków XX w. znane są publikacjie dr Olgierda Krukowskiego „Kręgarstwo jako nowa metoda leczenia” i autorstwa księdza M. Pawłowskiego „Kręgarstwo czyli sztuka nastawiania nadwichniętych kręgów jako jako zasadniczej przyczyny chorób. O. Kurowski w swojej przedmowie wyjaśnia, że „nauka o kręgarstwie powstała jako protest przeciwko zbędnemu wprowadzaniu lekarstw i jako dobitne podkreślenie odpornościowych sił samego ustroju”.

Obecnie chiropraktyk i osteopata bada i leczy używając specyficznych dla siebie narzędzi w postaci wywiadu, testów, obserwacji, nasłuchu, palpacji. Balansuje na granicy medycyny allopatycznej i niekonwencjonalnej. Czerpie z nauk o fizjologii, anatomii, psychologii, nauk przyrodniczych ale również z naturoterapii, medycyny ludowej, bioterapii, masażu.

 

W ramach szkolenia słuchacz zdobywa lub pogłębia wiedzę z anatomii, fizjologii, biomechaniki, technik terapii manualnej  kręgosłupa i stawów obwodowych, medycyny energetycznej. Poznaje zasady leczenia dysfunkcji stawów, narządów wewnętrznych, układu nerwowego. Uczy się używać we właściwy i bezpieczny sposób technik, które nie wywołują skutków ubocznych.

massage

Leczymy człowieka, nie chorobę. Skutecznie i w zgodzie z Naturą

Najczęściej zadawane pytania

 • Kurs prowadzony bardzo przyzwoicie. Dobra metodyka z zachowaniem kolejności ćwiczeń. Jest wprowadzenie, omówienie mechaniki i stopniowe wprowadzanie do pełnej techniki. Poza tym sympatycznie, uzyskałam odpowiedzi na wszystkie pytania. Materiał przekazany w sposób zrozumiały. Na zajęciach jest dużo ćwiczeń praktycznych. Wszystkie techniki przećwiczone po kilka razy.

  Kasia B.
 • Zajęcia prowadzone w sposób zrozumiały. Dobrze przygotowane pod względem merytorycznym. Dużo czasu Jakub poświęciłeś na zrozumienie ruchu w stawie i jakie to ma znaczenie dla statyki całego organizmu. Byłem na kilku szkoleniach więc mam porównanie. Tak dokładnie jeszcze nikt mi nie tłumaczył. Poza tym metodyka na duży plus. Atmosfera również świetna, bez barier i dystansu do prowadzącego. Gorąco polecam.

  Sławek R.
 • Świetne zajęcia. Już po pierwszym module przełożyły się na efekty pracy w gabinecie.

  Organizacja, metodyka, sposób prowadzenia i przekazania wiedzy, dobór technik OK.  Byłem osobą najmniej doświadczoną. Jednak poświęcony czas i sposób pracy sprawił, że czułem się pewnie i wiem, że zaliczyłem dobre warsztaty.

  Darek G.
 • Sposób przekazania wiedzy bardzo przystępny i zrozumiały. Wykładowca cierpliwy i wykazujący się zrozumieniem. Ćwiczenia prowadzone były ciekawie i dokładnie omówione. Uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Duża dawka wiedzy, szczególnie pod kątem pracy z pacjentem. Szkolenie godne polecenia.

  Dagmara M.
 • Dzięki Kuba.

  Byłem na kilku kursach masażu i terapii manualnej. Ale u Ciebie tylko spotkałem się z dokładnym tłumaczeniem ruchu w stawach, i tej całej biomechaniki. Świetna atmosfera, przygotowanie merytoryczne i profesjonalizm.

  Dzięki, że uświadomiłeś nam co jest istotne i jaki jest sens wprowadzania terapii manualnej w leczeniu i profilaktyce.

  Czekamy na kolejne kursy.

  Maciek, Michał, Ola
 • Wykładowca spokojny, pewny siebie, podchodzący do tematu z rozwagą i pokorą dla wykonywanej profesji.  Zajęcia dobrze przygotowane pod względem sposobu, ilości i jakości przekazywanej wiedzy. Dużo ćwiczeń praktycznych, przeplatanych z teorią. Dużo się nauczyłem i ugruntowałem swoja wiedzę. Dzięki za wszystko.

  Andrzej K.

Skontaktuj się

Masz jakiekolwiek pytania odnośnie prowadzonych przeze mnie kursów? Zastanawiasz się, czy powinieneś zaufać właśnie mnie? A może chciałbyś skorzystać z naszej oferty zabiegów?

Zapraszam Cię do kontaktu ze mną.

KONTAKT

695-705-044
feniks@feniks-szkolenia.com

SIEDZIBA

ul. Mickiewicza 2
99-100 Łęczyca
woj. Łódzkie

Proszę o kontakt telefoniczny po godzinie 16:30, jeżeli nie odbieram bardzo proszę zostawić sms – na pewno oddzwonię.

×